13 MEDALI W DEBIUCIE!!!

W dniach 25/26 luty, w miejscowości Ciepłowody na Dolnym Śląsku, odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Universal Fighting Rules w kickboxingu.
Nasza 7-osobowa ekipa w składzie: Paulina Juźwicka, Patrycja Juźwicka, Maciej Kowalczyk, Oskar Zawiślak, Krzysztof Głąb, Krystian Baleja oraz Tomasz Koniarski zaprezentowała się znakomicie, zdobywając łącznie 13 medali ( 5 złotych – 3 srebrne – 5 brązowych). Tym samym debiut naszej sekcji wypadł bardzo okazale. Gdyby choroba nie wykluczyła z udziału w mistrzostwach jeszcze jednego naszego asa – Wojtka zapewne cieszylibyśmy się z miejsca na podium w klasyfikacji generalnej zawodów.

Na pierwszy ogień poszli kadeci w formule, której nie trenujemy na co dzień – Touch Contact. Maciek wywalczył srebro, Paulina brąz. Później przyszedł czas na Semi Contact. W swojej kategorii wiekowej brylował Oskar, pewnie zdobywając złoty medal. Jego osiągnięcie powtórzył za chwilę Maciek i również stanął na najwyższym stopniu podium. Srebro dorzuciła Paulina minimalnie ulegając w finale swojej przeciwniczce. Po kontrowersyjnych decyzjach sędziowskich szanse na finały straciła pozostała nasza
dwójka startująca w tej formule – Krzysiek i Krystian. Walki o brązowe medale wygrali bardzo pewnie. Na zakończenie sobotnich zmagań rozegrano techniki szybkościowe. Oskar zajął 2 m-ce i cieszyliśmy się z kolejnego sukcesu.

W drugim dniu zawodów rozegrano techniki sprawnościowe. Nasz jedyny reprezentant w tej konkurencji – Krzysiek zajął w doborowym towarzystwie znakomite 3 miejsce. Później dorzucił jeszcze jeden brązowy krążek w Light Contakcie.
Wśród seniorek znakomicie zaprezentowała się Patrycja zwyciężając swoją kategorię – 57 kg LC.
Po niej do walki w LC wszedł nasz junior Tomek nie pozostawiając cienia wątpliwości komu należy się zwycięstwo, gładko rozprawiając się ze swoimi przeciwnikami w kat. +84kg. Kolejne złoto na naszym koncie ale to jeszcze nie koniec. Tomek triumfował też w konkurencji UFR TATAMI (I runda- boks, II runda- LC, III runda – Low Kick). W walce finałowej sędzia główny na skutek miażdżącej przewagi naszego zawodnika zdecydował o przerwaniu pojedynku już w pierwszej rundzie. Piąte złoto stało się faktem…

Chyba lepszego debiutu nie można byłoby sobie wyobrazić.

Wierzymy, że to dopiero początek wielkich sukcesów WIELKIEGO KLUBU 🙂 Następne zawody już w marcu.
Serdeczne pozdrowienia dla całej ekipy wyjazdowej.

stoją od lewej: Maciek, Paulina, Krzysiek, Oskar, Krystian, (coach) Grzesiek, Tomek i Patrycja 🙂