6 medali w Mistrzostwach Polski w Zawierciu!

Mistrzostwa Polski w kickboxingu zakończone sukcesem 🙂

W dniach 27-29.05.2022 w Zawierciu odbyły się Mistrzostwa Polski w kickboxingu. To był jak dotychczas największy turniej w naszym kraju. W ciągu 3 dni na 6 matach rywalizowało ponad 1000 zawodniczek i zawodników z 73 klubów od kadeta do weterana 🙂

Biało-czerwono-biali wywalczyli 6 medali – 2 srebra i 4 brązy (choć powinien być jeszcze minimum jeden 👿) 🥊🥊🥊

🥉Alan Głyda – kadet starszy -52kg Kick Light (po 3 walkach)

🥉Martin Mioduszewski – kadet starszy -57kg Kick Light po dwóch zwycięstwach (w skutek RSC nie mógł podejść do walki półfinałowej).

🥉Bartłomiej Pawlak – junior -74kg Light Contact (po 3 walkach – dwa efektowne zwycięstwa, choć mentalnie czujemy się również zwycięzcami tej trzeciej…)

🥈🥉Maciej Domarecki – weteran -74kg odpowiednio w Pointfighting (jedną walka wygrana, druga finałowa przegrana nieznacznie z multimedalistą,choć przez dłuższą chwilę pachniało sensacją – tą walkę zapamiętamy do końca życia) i w Light Contact (poddanie przez kontuzję półfinału).

🥈Amelia Kostrzewa – juniorka +70kg Light Contact (po dwóch walkach finał oddany walkowerem w skutek drobnego urazu).

Bez medalu do Łodzi wrócili: Michał Magin – kadet starszy -42kg (wygrana pierwsza walka przed czasem, w drugiej walce niezrozumiałą decyzją sędziowską – po brutalnym faulu nie był w stanie kontynuować walki a za to przewinienie rywal nie został zdyskwalifikowany – został pozbawiony medalu), Oliwia Dąbrowska (na co dzień trenująca w zaprzyjaźnionym klubie Mongkom pod okiem rodziców Sebastiana i Justyny Dąbrowskich) – kadetka starsza -55kg (w swoim debiucie w kickboxingu mimo super postawy musiała uznać wyższość mocno utytułowanej rywalki – jestem przekonany, że jeszcze pokaże na co ja stać, a pokłady ma ogromne) i Piotr Janicki – junior -84kg (uległ 🤔? minimalnie na punkty po świetnej walce – niestety walkę okupił kontuzją).

Ogromne gratki dla wszystkich. Oliwka, Amelka, Maginek, Alanek, Martinez, Piotruś, Bartuś i Maciek – Ty stara lemoniado – jestem z Was mega dumny 🙏👏💪

A już za tydzień wybieramy się po kolejne triumfy do Bałtowa na Mistrzostwa Polski Kadetów Light Contact!

Serdeczne podziękowania za wsparcie dla naszych Partnerów:

Solum Finance

Bazexim

Tomadex

GekoWash

Kinemedica

PakoArt

Możesz również polubić…