Kolejne medale Ełkaesiaków w MP!

W miniony weekend (14-16.04.2023) Nowa Sól stała się areną zmagań ringowej odmiany Kickboxingu Low-kick. W turnieju mistrzowskim walczyło 402 zawodników z 102 klubów, a wśród nich dwójka kickbokserów spod znaku Przeplatanki – Fabian Bartczak (junior starszy -67kg) i Piotr Janicki (junior starszy -86kg).

Obaj biało-czerwono-biali wywalczyli brązowe medale.

Szczególnie zadowoleni możemy być z postawy Fabiana, który dał trzy świetne walki. W walce eliminacyjnej dość gładko pokonał Dawida Tucholskiego (ASW Knockaut Zielona Góra), zaś w ćwierćfinale zwyciężył Wiktora Ciesielskiego (Kruk Gym Kalisz). Sukces okupił mocnym stłuczeniem lewej nogi co znacznie utrudniło walkę o finał championatu. W półfinale, mimo dzielnej postawy uległ na punkty Kacprowi Strzemeckiemu (Champion Gdańsk) i ostatecznie zajął III miejsce.

Na najniższym stopniu podium stanął także Piotr – obrońca tytułu mistrzowskiego z ubiegłego roku. Sukcesu nie udało się powtórzyć, choć początkowo wydawało się to bardzo realne. Po znakomitej pierwszej rundzie, w której nasz Wojownik uzyskał dużą przewagę coś się zacięło i rywal odrobił straty. Jak się później okazało z nawiązką. Po końcowym gongu do góry powędrowała ręka Damiana Zybera (Fighter Wrocław) i to on awansował do finału, który ostatecznie wygrał. Nam pozostało się cieszyć z kolejnego brązowego krążka tych mistrzostw.

Do pełni szczęścia zabrakło naprawdę niewiele.