Norbert Różański brązowym medalistą MMP w boksie!

XXVI Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w boksie olimpijskim przeszły do historii. Tegoroczna impreza rozgrywana była w miejscowości Witów-Kolonia, niedaleko Sulejowa, w dniach 15-19 października.

Bardzo dobry wynik osiągnął Norbert Różański (KSW ŁKS ŁÓDŹ BOKS), który wywalczył brązowy medal w kategorii wagowej -69kg.
W swoim pierwszym starciu zwyciężył, po bardzo dobrej walce, jednogłośnie na punkty Radosława Szablewskiego (Startu Włocławek) i awansował do ćwierćfinału imprezy. Kolejnym rywalem Norberta miał być doświadczony bokser z SWG Gostyń – Karol Łapawa. Jak się później okazało, do walki tej nie doszło, gdyż Karol we wcześniejszym pojedynku złamał rękę i musiał zakończyć udział w turnieju. To oznaczało walkower i automatyczny awans Norberta do półfinału. Medal stał się faktem. W walce o finał młodzieżowego championatu nasz zawodnik spotkał się z Łukaszem Zygułą (Sako Gdańsk). Norbert wałczył bardzo ambitnie, niestety troszkę zabrakło, by pokonać znakomitego pięściarza z Gdańska, późniejszego triumfatora kategorii. Brąz MMP w tak silnie obsadzonej wadze jest sporym sukcesem indywidualnym Norberta, który zapisał się na kartach historii Łódzkiego Klubu Sportowego.

Od ostatniego medalu MP dla zawodnika ŁKS minęło 51 lat (nie wliczając pierwszego medalu w MMP kobiet Julii Radys wywalczonego rok wcześniej)!

W mistrzostwach wzięło udział 131 zawodników z 60 klubów z całego kraju.

Możesz również polubić…