Brąz Oliviera w PŚ na Węgrzech!

Hungarian Kickboxing World Cup 2024 przeszedł do historii!

W dniach 13-16.06 przebywaliśmy w stolicy Węgier – Budapeszcie, gdzie jak co roku o tej porze rozgrywany jest Puchar Świata w kickboxingu. W tegorocznej – 29 już edycji wystartowało ponad 3500 zawodników i zawodniczek z 50 państw (m.in Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Turcji, Norwegii, Niemiec, Serbii, Kazachstanu, Irlandii, Izraela, USA, Australii, Nowej Zelandii czy Kuwejtu). Bardzo licznie stawili się Polacy, których mogło być około dwustu, a wśród nich trójka wojowników z ŁKS-u: Weronika Śmigielska, Olivier Hojeński i Michał Magin.

Duży sukces zanotował Olivier (junior młodszy -71kg), który po dwóch świetnych bojach (w ćwierćfinale pokonał bardzo mocnego reprezentanta Ukrainy, zaś w finale nieznacznie uległ rywalowi z Rumunii) uplasował się na trzecim miejscu podium, tym samym zdobywając brązowy medal Pucharu Świata w formule K-1 💪🥊🇵🇱

Weronika Śmigielska (K-1 juniorka młodsza -60kg) i Michał Magin (FC junior młodszy -51kg) również pokazali się z bardzo dobrej strony, niestety tym razem minimalnie zabrakło. Werka w niezrozumiałych dla nas okolicznościach przegrała z reprezentantką Izraela 1:2, Michał uległ 0:3 reprezentantowi gospodarzy.

Był to pierwszy międzynarodowy start dla całej trójki naszych młodych kickbokserów.

Wyciągamy wnioski i mocno zasuwamy bo za dwa miesiące MŚ!!!

Ogromne podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy dołożyli choćby najdrobniejszą cegiełkę do tego wyjazdu🙏 Dzięki Wam nasza młodzież ma szansę się rozwijać, rywalizując z najlepszymi na świecie.

Zawody rozgrywano na 15 planszach i 5 ringach!

Polska wywalczyła łącznie 166 medali i w klasyfikacji generalnej po wszystkich konkurencjach zajęła 2 miejsce, ustępując jedynie gospodarzom.

Możesz również polubić…