ŁKS BOKS po raz drugi z rzędu najlepszy w Mistrzostwach Województwa Łódzkiego w Boksie 2023!

W dniach 18-19.03 na terenie Rudzkiego Klubu Sportowego w Łodzi odbyły się Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w Boksie. O tytuły mistrzowskie rywalizowało blisko 140 zawodników z 15 klubów naszego regionu, w tym 17 pięściarzy i pięściarek spod znaku przeplatanki.

Start w tym prestiżowym turnieju był dla nas bardzo istotny w kontekście choćby rywalizacji klubowej. Wszak chcieliśmy obronić wywalczony przed rokiem tytuł Najlepszego Klubu Mistrzostw Województwa Łódzkiego. A nie było to łatwe zadanie, gdyż konkurencja była mocna. Inne teamy również ostrzyły sobie zęby na końcowy sukces.

W tym roku różnych powodów nie mogliśmy wystawić najmocniejszego składu, i obok “starych wyjadaczy” w naszych szeregach było wielu debiutantów. Tym bardziej cieszy fakt, że każdy, kto przekroczył ringowe liny pokazał charakter i wolę zwycięstwa.

Mistrzami województwa na rok 2023 zostali:

Michał Magin (młodzik – 44kg) po efektownych zwycięstwach nad Alanem Szwedem (Victoria Łódź) i Wiktorem Bobnisem (Shark),

Partyk Sławiński (młodzik -48kg), który zdominował Aleksa Łachuta (Victoria Łódź),

Olaf Rachwalak (junior -67kg) po bardzo przekonywujących zwycięstwach z Oktawianem Chylińskim (Olimpijczyk Ozorków) i Damianem Marchwantem (Włókiennik Łódź),

Marta Grzeszkiewicz (seniorka -63kg), która w okazała się lepsza od klubowej koleżanki Klaudii Antczak,

Natan Ratajczyk (kadet -80kg) po znakomitym boju z Maciejem Witczakiem (niezrzeszony),

Sebastian Malinowski (senior -92kg) po triumfie nad Szymonem Michalskim (AKB Skierniewice).

Srebrne medale i tytuły wicemistrzowskie zdobyli: Alan Głyda (kadet -57kg), Jerzy Dolaciński (kadet -57kg), Kamil Góralczyk (senior -63,5kg) Maciej Walczak (senior -75kg) oraz wspomniana Klaudia Antczak (seniorka -63kg).

Walka Maćka Walczaka z Patrykiem Nowakiem (Olimpijczyk Ozorków) była z całą pewnością ozdobą mistrzostw. Po bardzo emocjonującym boju, w którym co rusz pachniało nokautem, finalnie w oczach sędziów nieznacznie lepszy okazał się doświadczony bokser z Ozorkowa.

Michał Szociński (senior -86kg) zapewnił sobie co najmniej srebrny medal po zwycięstwie przed czasem nad Radosławem Wojewódzkim (niezrzeszony) i awansował do finału, który ma się odbyć na najbliższym turnieju organizowanym przez Okręgowy Związek Bokserski w Łodzi.

Duże brawa należą się także pozostałym uczestniczącym w turnieju Ełkaesiakom w składzie: Wiktoria Gorzkiewicz, Maksymilian Damian-Nunez, Natan Bielak, Mateusz Karolczak i Wiktor Paszkiewicz. Każdy zostawił w ringu dużo serducha, tym razem jednak lepsi okazali się przeciwnicy.

Słowa podziękowania za organizację wydarzenia sportowego, należą się Zarządowi Okręgowy Związek Bokserski w Łodzi oraz Łódzka Federacja Sportu. To były naprawdę świetnie przygotowane zawody!

Wszyscy nasi Wojownicy zaprezentowali się wybornie i udało się cel zrealizować! W nasze ręce kolejny raz trafił okazały Puchar dla Najlepszego Klubu Mistrzostw🏆

Tytuł najlepszego klubu mistrzostw, który zdobyliśmy, jest dla nas ogromnym wyróżnieniem i potwierdzeniem naszej wysokiej klasy sportowej. Od lat stawiamy na rozwój młodych bokserów i przygotowanie ich do startów na najwyższym poziomie. Ich sukcesy to dla nas najlepsza nagroda za ciężką pracę i zaangażowanie 🙂

Najlepszą zawodniczką mistrzostw została wybrana Marta Grzeszkiewicz i w jej ręce trafił również bardzo okazały puchar🏆.

Dziękujemy naszym wspaniałym kibicom, którzy dopingowali naszych pięściarzy podczas zawodów!

🏆Najlepszy Klub Mistrzostw – ŁKS ŁÓDŹ BOKS🏆

🏆Najlepsza zawodniczka – Marta Grzeszkiewicz🏆

🏆Najlepsi kibice – kibice ŁKS ŁÓDŹ BOKS🏆

Niezmiennie dziękujemy za wsparcie:

HAPPY HOME Maciej Iracki – http://happyhomelodz.pl/

QUALITY LOG Piotr Woliński – https://www.qualitylog.pl/

SOLUM FINANCE – https://finance.solum.pl/

EPL PROJEKT – https://eplproject.pl/

KINEMEDICA – https://kinemedica.pl/

CUKIERNIA BASSENDOWSKI – http://cukierniabassendowski.pl

PROJECT STUDIO

miasto ŁÓDŹ

Możesz również polubić…