OSIEM MEDALI SENIORSKICH MISTRZOSTW POLSKI W KICKBOXINGU

W dniach 21-23 września, w małej miejscowości na Mazurach – Kurzętniku, odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w kickboxingu w formułach semi i light contact.

Nasze barwy reprezentowała piątka w składzie: Katarzyna Modrzejewska, Patrycja Juźwicka,  Małgorzata Adamczyk, Marzena Przydatek i Tomasz Koniarski. Warto wspomnieć, iż do tej pory tylko Kasia i Patrycja miały  styczność z seniorskim kickboxingiem. Pozostała “3” to debiutanci.

Wszyscy zaprezentowali się doskonale. Kasia potwierdziła klasę mistrzowską pewnie sięgając po tytuł Mistrza Polski (trzeci rok z rzędu) w light contact -60kg. Jak się później okazało została również wybrana najlepszą zawodniczką mistrzostw. Już za miesiąc będzie reprezentowała nasz kraj w ME seniorów w tureckiej Ankarze.

Drugie miejsce w semi przypadło Patrycji, która po zwycięstwie przed czasem w półfinale, rozgrywała walkę o złoto z wielokrotną mistrzynią Świata i Europy Dorotą Godziną i zakończyła turniej ze srebrnym medalem.

Ogromne brawa dla Gosi (brąz w light -65kg i srebro w semi -65kg po walkach z mistrzyniami Świata – Kingą Siwą w light  i z Pauliną Frankowską w semi) i  Marzeny (srebro w light +70kg, brąz w semi +70kg), które dzielnie stawiały opór swoim przeciwniczkom i w walkach o najwyższe cele pokazały ogromną ambicję i wolę walki. Niestety brak doświadczenia decydował o zwycięstwach wyżej notowanych rywalek.

Tomek, który po licznych sukcesach juniorskich mógł się przekonać o tym, że seniorzy reprezentują wyższy poziom sportowy od dotychczasowych rywali, zdobył dwa brązy w light i semi -94kg. To duże osiągnięcie zważywszy na fakt, iż na skutek złamania palca nasz utalentowany junior był w ostatnim miesiącu wykluczony z normalnych przygotowań.

Bilans tegorocznych seniorskich Mistrzostw Polski to: 1 złoty, 3 srebrne i 4 brązowe medale.

Serdecznie gratulujemy

Możesz również polubić…