Udany start w Ostrowcu – 29-31.05.2015

Dwa brązowe medale Mistrzostw Polski Juniorów i dwa złota w Pucharze Polski to dorobek naszych kickboxerów w ostrowieckich zawodach, które odbyły się tak  jak w zeszłym roku w pięknej hali KSZO, w dniach 29-31.05.2015. Tym razem klubowe barwy reprezentowali Dominik Nowak – nasz jedyny, wśród juniorów, uczestnik MP, w pucharze zaś kadetka Paulina Juźwicka i senior Paweł Bors.

Na pierwszy ogień poszedł “fullowiec” Dominik i jego ulubiona (chyba od tych zawodów 🙂 ) formuła Pointfighting 🙂 Nie liczyliśmy na wiele, poza doskonałą zabawą i rozgrzewką przed lajtem. Jednak Dominik zaskoczył nas i chyba samego siebie. Duch wojownika wziął górę i dynamiczne lewe proste na dół dały sukces w walce z zawodnikiem z Kutna. Pojedynek półfinałowy ze znakomitym Pawłem Zdunem ze Świdnika zakończył się przegraną choć przez moment, po celnej “obrotówce” na tablicy wyników widniał remis 2:2. Brązik w semiku po wygranej walce to spore osiągnięcie :).

DSC_1388

Później Dominik przystąpił do rywalizacji w lajcie, w bardzo licznie obsadzonej kategorii -63kg (22 zawodników). Do wejścia do strefy medalowej potrzebował dwóch wygranych i ta sztuka mu się udała. Na początek rozprawił się z rywalem z Wejherowa. W starciu ćwierćfinałowym z przeciwnikiem z Łukowa Dominik zafundował nam horror, w samej końcówce przechylając szalę na swoją korzyść. Drugi medal stał się faktem. W niedzielnym półfinale nie sprostał późniejszemu mistrzowi i zapewnił sobie trzecią lokatę. Zabrakło trochę determinacji, agresji ale wcześniejsze cztery pojedynki mogły dać w kość.

W Pucharze Polski Kadetów Starszych Light Contact -42kg, powracająca do klubowej kadry, po prawie trzyletniej przerwie, Paulina zwyciężyła rywalkę z Bielska i tym samym stanęła na najwyższym stopniu podium. Przełamała również kompleks “rywalek z Bielsko-Białej”.

DSC_1545

W rywalizacji seniorów pierwsze miejsce i złoty medal w Pucharze Polski Light Contact, w kategorii wagowej do 63kg,  wywalczył Paweł, pokonując w finale w  świetnym stylu zawodnika z Krakowa.

DSC_1490

Bardzo serdecznie gratulujemy postawy i świetnych wyników naszym zawodnikom.

Wyniki:

brąz – Dominik Nowak –  MP LC -63kg,

brąz – Dominik Nowak –  MP PF -63kg,

złoto – Paulina Juźwicka – PP LC -42kg,

złoto – Paweł Bors – PP LC -63kg.

Możesz również polubić…