Złoto Amelki w Międzynarodowych Mistrzostwach Śląska!

W dniach 5-10 września w Gliwicach odbywały się XVII Międzynarodowe Mistrzostwa Śląska Kobiet w Boksie.

Do tegorocznej edycji przystąpiła rekordowa liczba pięściarek z całego świata (m.in z Tajlandii, Chile, Australii, Kazachstanu) od kadetek do seniorek, a wśród nich zawodniczka ŁKS ŁÓDŹ BOKS – Amelia Kostrzewa (kadetka -80kg).

Organizowane od 2006 roku Międzynarodowe Mistrzostwa Śląska Kobiet (Silesian Open) mają światową sławę. W gliwickich zawodach startują medalistki Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata i Europy, a więc gwiazdy boksu olimpijskiego, a także późniejsze sławy boksu zawodowego.

Turniej na Śląsku ma renomę jednego z najlepszych w żeńskim pięściarstwie. To w nim boksowała niezliczona grupa świetnych zawodniczek na czele m.in. z Mirą Potkonen, Stelutą Dutą, Lisą Whiteside, Natashą Jonas, Anną Alimardanovą, Anną Laurell, Nadine Apetz, Karoliną Michalczuk i wieloma, wieloma innymi.

W walce finałowej Amelia błyskawicznie zwyciężyła Małgorzatę Porębę (Garda Gierłatowice) (sędzia zastopował pojedynek po dwóch liczeniach w pierwszej rundzie) i tym samym wywalczyła tytuł Międzynarodowej Mistrzyni Śląska.

Wielkie brawa dla naszej Mistrzyni! Czekamy na dalsze sukcesy!

Możesz również polubić…