Amelia Kostrzewa mistrzynią Polski w boksie po raz trzeci z rzędu!

W dniach 12-17.06 podlaska Sokółka była gospodarzem Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorek w Boksie. O tytuły mistrzowskie rywalizowało niemal 320 zawodników i zawodniczek reprezentujących ponad 100 klubów z całego kraju.
Wśród nich nie mogło oczywiście zabraknąć naszego “Pitbullka” – Amelii Kostrzewy (dwukrotnej mistrzyni Polski kadetek i mistrzyni Europy kadetek), która tym razem boksowała w kategorii juniorek do 70 kg.

Amelka jako utytułowana zawodniczka została rozstawiona i czekała na lepszą z pary Julia Jeleniewska – Natalia Niedźwiedź. Okazała się nią reprezentująca województwo śląskie Julia Jeleniewska.

Półfinałowa potyczka z Amelką okazała się już barierą nie do przejścia. Nasza pięściarka zwyciężyła efektownie przez RSC w pierwszej rundzie!

W finale Mistrzostw Polski Amelia stanęła naprzeciwko Matyldy Miszczyk (również reprezentantki woj. śląskiego) i nie dała jej najmniejszych szans. Dość wyrównana była tylko pierwsza runda, w dwóch kolejnych dominacja Amelki nie podlegała dyskusji. Po zakończonej walce werdykt mógł być tylko jeden. Jednogłośną decyzją piątki sędziów do góry powędrowała ręka Ełkaesianki i mogliśmy cieszyć się z kolejnego złotego krążka. Radość była ogromna!

Trzeci tytuł mistrzyni Polski z rzędu musi robić wrażenie, ale my się nie zatrzymujemy i ostro pracujemy na to, by ten dorobek regularnie powiększać w kolejnych latach 🙂

Teraz pozostaje walka o miejsce w kadrze na MŚ, które odbędą się w listopadzie w Meksyku!

Duma nas rozpiera!

Niezmiennie dziękujemy za wsparcie:

⭐Happy Home Maciej Iracki

⭐QUALITY LOG Piotr Woliński

⭐Centrum Medyczne Kinemedica

⭐FINTECNIC – PRODUCENT OKIEN ALUMINIOWYCH / PCV

⭐Biuro Rachunkowe Solum Finanse

⭐NZOZ ARES

⭐EPL Projekt Paweł Lewandowski

⭐Cukiernia Bassendowski

⭐Miasto Łódź

Możesz również polubić…