Marta bez medalu MMP w Boksie

Jeszcze nie tym razem!

W dniach 11-17.10.2021 w Wałczu odbywały się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w boksie olimpijskim kobiet i mężczyzn. W zawodach barwy Łódzkiego Klubu Sportowego reprezentowała Marta Grzeszkiewicz. O medal rywalizowała w najliczniej obsadzonej kategorii wagowej -60kg (łącznie 19 zawodniczek!).

Los chciał, że Marta została wylosowana do przedwalki i rozpoczęła swoje zmagania już pierwszego dnia. Po 3 rundach nasza zawodniczka jednogłośnie na punkty zwyciężyła Zuzannę Zych (UKS Boks Świątki).

W kolejnej walce trafiła na niewygodną Wiktorię Hass (Bombardier Gdynia). Walka była zacięta ale po 3 rundach lepsza okazała się nasza Marta i tym samym awansowała do ćwierćfinału MP.

W walce o brązowy medal spotkała się z utytułowaną Marią Jackowską (Boxing Zielona Góra). Po bardzo dobrej, wyrównanej pierwszej rundzie mieliśmy nadzieję na końcowy sukces. Niestety w drugiej odsłonie, w skutek kontuzji, lekarz zastopował pojedynek i do walki o finał awansowała obrończyni tytułu – Maria.

Mimo wszystko dwa zwycięstwa w MP w najliczniej obsadzonej wadze to dobry wynik. Za miesiąc MP Seniorek i tam postaramy się ugrać więcej!

Brawo Marta 🥊

Możesz również polubić…