Mistrzostwa Polski Seniorów w Boksie – Opole 2019

W dniach 23-29.11 w Opolu przeprowadzono jubileuszową, bo 90. edycję Mistrzostw Polski Seniorów w Boksie Olimpijskim. Do rywalizacji przystąpiło ponad 140 zawodników, którzy zostali podzieleni na osiem kategorii wagowych. Mianowicie: do 52, 57, 63, 69, 75, 81, 91 i powyżej 91 kg. Biało czerwono białe barwy reprezentowali: Norbert Różański (-69kg), Bartłomiej Kaczmarek (-75kg), Marek Krygier (-81kg), oraz Michał Szociński (-91kg).

Niestety żadnemu z naszych Wojowników nie udało się  wywalczyć medalu tej prestiżowej imprezy. Norbert po bardzo dobrej walce przegrał nieznacznie z Pawłem Obuchowiczem (Tygrys Elbląg), a Michał uległ “zawodowcowi” – Mateuszowi Masternakowi (Rushh Kielce). Tym samym obaj zakończyli swój start w fazie eliminacji. Dalej zawędrowała pozostała nasza dwójka. Bartek po efektownym zwycięstwie przez RSC w rundzie 2 nad Danielem Wawszczakiem (Start Częstochowa) zameldował się w ćwierćfinale. Tam trafił na mocnego Ryszarda Lewickiego (aktualnego MMP). Walczył bardzo ambitnie ale musiał uznać wyższość pięściarza reprezentującego barwy Skorpiona Szczecin.  Na koniec został Marek, który zwyciężył dwa pojedynki. Najpierw uporał się z Michałem Wiśniewskim (Odra Opole), w kolejnej walce pokonał Klaudiusza Hejmeja,  reprezentanta Grapplingu Kraków. W walce o medal nie sprostał utytułowanemu Mateuszowi Goińskiemu (Zagłębie Konin).

Mimo wszystko jesteśmy bardzo zadowoleni z postawy całej naszej czwórki! To był na prawdę dobry pokaz boksu. Wracamy bez medali ale z ogromnym bagażem doświadczeń.

 

Możesz również polubić…