Kolejny medal Maćka, medalowy debiut Tomka!

Miniony weekend (7-9.12) spędziliśmy w Starachowicach na Mistrzostwach Polski seniorów Oriental Rules i jednocześnie Mistrzostwach Polski Weteranów w kick light. W zawodach wystartowało pięciu naszych reprezentantów – trzech seniorów w Orientalu – Tomasz Łuszczyński (+91kg), Marek Krygier (-81kg), Grzegorz Zachara (-67kg) i dwóch weteranów – Maciej Domarecki (-74kg) oraz Krzysztof Maciąg (-84kg).

Na pierwszy ogień, jak co roku, poszli weterani. Maciek podtrzymał dobrą passę i czwarty raz z rzędu stanął na podium MP! Walkę o finał imprezy przegrał z późniejszym mistrzem – Krzysztofem Tomą z TomCenter Piotrków Trybunalski i musiał zadowolić się 3 miejscem. Drugi z naszych weteranów – debiutujący w kickboxingu Krzysztof zajął 6 lokatę ulegając w ćwierćfinale mistrzostw Arturowi Wołoszynowi z Zielonej Góry.

Wśród seniorów aż i tylko brązowy krążek wywalczył Tomek. Aż, bo medal Mistrzostw Polski można byłoby uznać za spory sukces, biorąc pod uwagę fakt, że nasz kickbokser podobnie jak Krzysiek był debiutantem. Na domiar złego losowanie wydawało się bardzo niekorzystne. W pojedynku o medal Tomek starł się bowiem z utytułowanym Kazimierzem Perą z miejscowego Dragona. Kibice zgromadzeni w hali przecierali oczy ze zdziwienia. Tomasz dał znakomity pokaz kickboxingu i zwyciężył zdecydowanie na punkty. Pierwszy krok do złota został osiągnięty i gdy wydawało się, że już z “górki” i ostrzyliśmy sobie zęby na finał, a do kolejnej walki pozostały dosłownie minuty,  w skutek doznanej kontuzji stopy musieliśmy odpuścić dalszą rywalizację. Złość i smutek towarzyszyły nam jeszcze długo po tym, jak Tomek odbierał swój pierwszy w karierze medal – “tylko” brązowy!

Pozostała nasza dwójka – Marek (-81kg) i Grzegorz (-67kg) nie przebrnęła przez sito eliminacyjne.

Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych udanych startów.

Możesz również polubić…