Puchar Europy w Semi Oskara i Mistrzostwo Polski w Full Contact Koniara

Kolejny bardzo udany weekend w naszym wykonaniu.

W dniach 14-16.06,  w malowniczej miejscowości Tesanj (Bośnia i Hercegowina), odbyły się zmagania o Puchar Europy w  kickboxingu semi , light contact i low kick. W doskonale zorganizowanym turnieju brało udział ponad 500 zawodników i zawodniczek z całej Europy.

I tutaj nie mogło zabraknąć łódzkiego akcentu. W daleką wyprawę udał się Oskar Zawiślak w asyście trenera Marka.
Nasz kadet młodszy, z racji wieku, mógł wystartować jedynie w “semikach”. W związku z tym zgłosiliśmy go do dwóch kategorii by mógł stoczyć jak największą ilość pojedynków. W silnie obsadzonej (wsród 12 rywali byli m.in. znakomici Węgrzy, Chorwaci, Słoweńcy i Bułgarzy) kategorii wagowej -42kg brylował pewnie sięgając po złoto i okazały puchar.   W wadze -47kg dotarł do półfinału gdzie uległ nieznacznie dużo wyższemu Chorwatowi i musiał zadowolić się brązem. Wszyscy byli pod wielkim wrażeniem umiejętności jakie Oskar pokazał w tym turnieju wróżąc w przyszłości kolejne sukcesy.

Znakomita organizacja turnieju, wysoki poziom sportowy i przyjazna atmosfera sprawiła, że w przyszłym roku postaramy się zawitać na Bałkanach większą ekipą.

W chwili gdy napływały do nas informacje z Bośni  rywalizowaliśmy w Błaszkach Mistrzostwach Polski Juniorów Full Contact (16-17.06)
Nasz jedyny reprezentant – Tomasz Koniarski pokazał wszystkim niedowiarkom, że ten rok należy do niego, nie ważne czy toczy boje na macie czy między linami. Pokazał dojrzały kickboxing a jego potężne uderzenia zmusiły sędziego do przerwania walki na początku drugiej rundy. Do tego czasu zielonogórzanin był liczony 4 razy. Tym samym Tomasz powtórzył swój sukces sprzed tygodnia (zdobył 2 złota w semi i light) i również stanął na najwyższym stopniu podium -91kg.

Możesz również polubić…