PUCHAR ŚWIATA DLA JULII

                W dniach 17-20.05 w miejscowości Szeged na Węgrzech odbyła się  XVII edycja Pucharu Świata w kickboxingu.

I tutaj nie zabrakło biało-czerwono-białego akcentu. Mało sprzyjający termin spowodował, że do kraju “wina i papryki” udaliśmy się tylko z jedną zawodniczką – 11 letnią Julką Dawidowicz. Jak się później okazało nie była to tylko wycieczka na południe Europy.

To, że zawodnicy ŁKS-u liczą się nie tylko na “własnym” podwórku udowodniliśmy już nie raz. Potwierdziła to nasza filigranowa zawodniczka startując aż w trzech formułach – semi, light i kick-light. Złoty medal i tym samym Puchar Świata wywalczyła w  semi contact pokonując swoje rywalki z Ukrainy i Rumunii. W light i kick-light musieliśmy się zadowolić srebrnymi krążkami. Do złota zabrakło troszkę doświadczenia i siły (rywalki były dużo większe i mocniejsze fizycznie). Mimo wszystko jest to ogromny sukces indywidualny Julki oraz naszej sekcji.

Julia – jesteśmy z Ciebie dumni. DZIĘKUJEMY I GRATULUJEMY.

Julia Dawidowicz

–  złoto semi contact (-28kg)

– srebro light contact (-28kg)

– srebro kick-light (-28kg)

W barwach naszego klubu wystąpiła gościnnie jeszcze dwójka zawodników, uczestnicy wspólnej wyprawy: Żaneta Cieśla -seniorka -50kg ( na co dzień Polonia Pasłęk) i Adrian Durma– senior -69kg (EKK Elbląg). Popularna “Żaba” zgarnęła dwa puchary niszcząc swoje zawodniczki w lighcie i kick-lighcie.  Adrian w tych samych konkurencjach zdobył dwa srebra choć w obu przypadkach decyzje sędziów były mówiąc delikatnie – skandaliczne.

Oczywiście sukcesy są zapisane na konto ich macierzystych klubów jednak było mi bardzo miło siedzieć w narożniku i sekundować tak znakomitym fighterom.

 

Możesz również polubić…