TOMEK POWRÓCIŁ NA SZCZYT! Cztery medale MP Light Contact w Kurzętniku.

8 – 10 czerwca to kolejny weekend pod znakiem startu w Mistrzostwach Polski. Tym razem miejscem rozgrywania zawodów w Light Contakcie był malowniczo położony Kurzętnik, do którego zabraliśmy jedenastu kickbokserów we wszystkich kategoriach wiekowych od Kadetów Młodszych po Mastersów. Rekordowa liczba zgłoszeń  (471 zawodniczek i zawodników z 77 klubów) nie przeszkodziła w sprawnym przeprowadzeniu zawodów. Z tego miejsca przekazujemy podziękowania i gratulacje dla organizatorów “zamieszania”- prywatnie serdecznych ludzi i naszych kolegów – Leszka Jobsa i Sebastiana Prokopa.

Od rana w sobotę rozgrywane były walki w Mastersach. Maciej Domarecki (-74kg) wywalczył srebro, ulegając w finale Robertowi Wasiakowi (Bastion).  Drugi z naszych weteranów – Michał Zienkiewicz nie sprostał Piotrowi Affekowi z Tajfuna i zajął piątą lokatę(-84kg).

Bardzo dobrą, lecz niestety przegraną walkę dała jedyna nasza juniorka – Paulina Juźwicka (-50kg). Dobrana taktyka na walkę z mocno utytułowaną, a do tego starszą i dużo wyższą rywalką – Gabrielą Bartczak z Ziętek Team, mogła okazać się skuteczna, jednak niezrozumiałe decyzje sędziowskie, którzy właściwe wg nas techniki obrotowe karali ostrzeżeniami nie pozostawiły złudzeń co do werdyktu. Niestety w wielu przypadkach to co działo się na matach miało z “lajtem” niewiele wspólnego 🙁

Dobrze zaprezentowali się nasi najmłodsi plasując się na miejscach 5-8 w swoich kategoriach: Wiktor Michalak (kadet młodszy – 47kg), Alan Głyda (kadet młodszy – 37kg), Martin Mioduszewski (kadet młodszy – 37kg), Amelia Łakomska (kadetka starsza – 65kg) i Mateusz Skupień ( kadet starszy – 42kg). Dla całej piątki były to dopiero drugie starty w życiu, więc wielkie brawa należą im się za samą chęć rywalizacji wśród najlepszych.

Na koniec zostali seniorzy.

W tej kategorii wiekowej nasze barwy reprezentowali: Katarzyna Piróg (-60kg), Patrycja Juźwicka (-70kg) oraz Tomasz Koniarski (+94kg) i tutaj cieszyliśmy się z trzech krążków – po jednym z każdego koloru.

Kasia przywiozła do Łodzi brązowy krążek po porażce z późniejszą triumfatorką kategorii, doświadczoną Karoliną Młynik (Wejherowskie Stowarzyszenie Sportowe).

Patrycja wywalczyła srebro. W walce półfinałowej pokonała Paulinę Batorzyńską (X Fight Piaseczno), w finale zaś mocno osłabionej Patrycji złoto z przed nosa  sprzątnęła Karolina Juja (KKS Sporty Walki Poznań).

Największy sukces na tych zawodach osiągnął nasz największy zawodnik 🙂 Tomek po trzech doskonałych  bojach zapewnił sobie tytuł Mistrza Polski Light Contact 2018 w kategorii Open. W drodze do złota kolejnymi ofiarami naszego Ciężkiego byli: Mateusz Krakowiak (KS Ziętek Team Kalisz), Marcin Szuleta (UKS Dragon Gorzów Wielkopolski) i Jacek Kozłowski (SMOK Toruń). Tym samym po  sześcioletniej przerwie Tomek powrócił na szczyt!

Familijny wypad naszej 20-osobowej ekipy pozostanie w pamięci na bardzo długo. Było naprawdę super i już teraz czekamy z niecierpliwością na kolejny wyjazd!

Ogromnie dziękujemy za wsparcie naszym sponsorom, bez których o takie wyniki byłoby o wiele trudniej!

– KINEMEDICA http://kinemedica.pl/
– TAXI DWA DWA https://800300200.pl/
– TOMADEX http://tomadex.pl/pl/
– BAZEXIM http://www.bazexim.com.pl/
– MULTIKA http://multika-kredyty.pl/

Wasza pomoc jest nieoceniona!!!

Możesz również polubić…