O WŁOS OD MEDALU…

W dniach 28.10-04.11.2012 w słonecznej Turcji odbywały się Mistrzostwa Europy Seniorów i Weteranów w kickboxingu w formułach Light Contact, K-1 i Low Kick. Wśród 30-osobowej kadry Polski znalazła się nasza multimedalistka – Katarzyna Modrzejewska (Light Contact -60kg).

Dla wielu zawodników sam udział w imprezie tej rangi byłby ogromnym sukcesem, dla nas brąz był planem minimum, wszakże  ostatnio ze wszystkich poważnych zawodów Kasia wracała na tarczy.

W pierwszej walce trafiliśmy na wysoką i silną fizycznie Czeszkę. Po doskonałej walce z obu stron werdykt brzmiał 3:0 a do góry powędrowała ręka naszej fighterki.  Kasia pokazała znakomite przygotowanie, wiele nietuzinkowych akcji i spokój dzięki czemu, po wypracowaniu bezpiecznej przewagi, mogła spokojnie kontrolować końcówkę. Plan taktyczny został wykonany w 100%. Kolejna walka miała już być spacerkiem po medal. Był tylko jeden “MAŁY” problem. Rywalką Kasi była Słowenka, szefem maty – Słoweniec.  Taktyka  na walkę była prosta – zatrzymać niższą, fullcontactową przeciwniczkę nogami. Na nasze nieszczęście sędziowie desygnowani na matę nie punktowali czystych trafień Kasi, a wszystkie wymiany ręczne kończyły się  zapalaniem lampek po drugiej stronie ekranu. Do końca drugiej rundy próbowaliśmy coś zmieniać, Kasia dwoiła się i troiła ale nie miało to odzwierciedlenia w punktacji.  W ostatnich 2 minutach musieliśmy się już godzić z wynikiem.

Ostatecznie Kasia uplasowała się na miejscach 5-8. Mimo niedosytu gratulujemy znakomitej postawy i kolejnego sukcesu dla naszej sekcji jakim jest niewątpliwie ćwierćfinał seniorskich ME.

DZIĘKUJEMY!!!

    

   

Możesz również polubić…