Ostatni start kontrolny przed ME na piątkę z plusem!

17 września 2022 r. pięściarze ŁKSu w składzie: Amelia Kostrzewa, Michał Magin i Wiktor Paszkiewicz wybrali się do Lubochni na “II Turniej bokserski w ramach Memoriału Bokserskiego im. Jana Szczepańskiego” W tym roku przypadła 50 rocznica wywalczenia przez Mistrza złotego medalu olipmijskiego w Monachium (1972, kat.lekka).

Jako pierwszy do ringu wszedł nasz młodzik – Michał Magin. W kategorii do 44kg starł się z Alanem Szwedem (UKS Viktoria Łódź). Wielce obiecujący zawodnik naszej sekcji potraktował ten start wybitnie sparingowo, gdyż niedawno zakończył okres roztrenowania. “Wakacyjna forma” tym razem nie pozwoliła zwyciężyć. Po dobrej pierwszej rundzie i początku drugiej “energia uleciała”, a wraz z nią nadzieję na końcowy sukces. Po zakończonej walce ręka rywala powędrowała do góry.

Drugi z naszych reprezentantów – Wiktor Paszkiewicz (junior -67kg) niestety nie miał okazji na zaprezentowanie swoich umiejętności z powodu braku przeciwnika.

Osłodą wyjazdu było zwycięstwo naszego “Pitbulla” Amelii Kostrzewy, która jest na ostatniej prostej przygotowań do ME Kadetek, które odbędą się za niespełna 2 tygodnie we Włoszech. W starciu z aktualną mistrzynią Polski juniorek Patrycją Gubańską (Sporty Walki Gostyń) Amelka zaprezentowała się znakomicie. Po trzech mocnych rundach zwyciężyła jednogłośnie na punkty. Walka pań była ozdobą ringowych zmagań. W dowód uznania Amelia otrzymała z rąk Prezesa ŁOZB Adama Pokusy puchar dla najlepszej zawodniczki turnieju.

Wielkie gratulacje!

Możesz również polubić…