Ostra lekcja dla naszych debiutantów w Polish Fighter Kids

Świetny wyjazd, masa przygód, udany start i dwa medale w Polish Fighter Kids 3!

12 maja wybraliśmy się prężną ekipą do Szczecina na trzecią edycję POLISH FIGHTER KIDS. PFK to konfrontacje sztuk walki dla zawodników kickboxingu, karate, taekwondo i muay thai. Bardzo dobra organizacja i super nagrody powodują, że do Szczecina zjeżdża wielka armia dzieci, kadetów młodszych i starszych. W tegorocznej edycji wystartowało aż 340 zawodników z 36 polskich klubów. Dzieci i kadeci młodsi mogli rywalizować w Kalaki (walkach na pałki piankowe), oraz Light Contact, zaś kadeci starsi w formule z low kickiem, czyli w Kick Light.

Barwy naszego teamu reprezentowała szóstka Wojowników: Amelia Łakomska, Alan Głyda, Wiktor Michalak, Martin Mioduszewski, Mateusz Skupień  i Dawid Skermund. Cała szóstka debiutowała na kickbokserskich matach i choć nie było łatwo, to wszystkim należą się wielkie gratulacje za dzielną postawę i godne reprezentowanie klubowych barw! Do Łodzi przywieźliśmy dwa brązowe krążki: Wiktor w Light Contact (kadet młodszy -47kg), oraz Amelka w Kick Light (kadetka starsza +60kg). Troszkę pecha miała pozostała czwórka naszych reprezentantów, trafiając od razu na faworytów swoich kategorii. Mateusz, Martin, Alan i Dawid po ciężkich bojach musieli uznać wyższość swoich rywali. Jedynym minusem tego turnieju byli niestety niektórzy sędziowie, którzy nie panowali nad sytuacją i mówiąc delikatnie “puszczali kontakt”. lajt zamieniał się w K-1, a widok krwawiących siedmiolatków robił wrażenie chyba na wszystkich…

Wiemy nad czym musimy pracować, wrócimy silniejsi!

Serdeczne podziękowania dla naszych kibiców (rodziców i rodzeństwo zawodników), którzy wspierali nas przez cały wyjazd. Wierzę, że niebawem to powtórzymy!

Autostrada A2 Rules 😀

Siła i MOC!

Możesz również polubić…