Srebro Amelii w Pucharze Świata w Budvie!

Amelia Kostrzewa, jedna z najlepszych polskich juniorek w boksie, odniosła sukces w turnieju “Perła Adriatyku” – Pucharze Świata Juniorek, który odbył się w Budvie, w Czarnogórze. Zawody te były dla niej ważnym sprawdzianem przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy.

W pierwszej walce Amelii jej rywalką była Anastasija Boskovic z Serbii. Polka wygrała jednogłośnie na punkty i z pewnością zrobiła wrażenie na kibicach i sędziach. W finale zmierzyła się z Aleksandrą Frolovą.

Mecz finałowy był bardzo zacięty. W pierwszej rundzie nasza Wojowniczka dominowała i wygrała ją 5:0. W drugiej rundzie Frolova odpowiedziała cios za cios i minimalnie wygrała 3:2. Trzecia runda była bardzo wyrównana, ale ostatecznie sędziowie przyznali zwycięstwo rywalce. Amelka zdobyła srebrny medal, co jest wspaniałym wynikiem, biorąc pod uwagę, że rywalizacja była bardzo zacięta.

Amelia Kostrzewa to utalentowana zawodniczka, która w ubiegłorocznych Mistrzostwach Europy w boksie juniorek zdobyła złoty medal w kategorii wagowej do 80 kg. Jej trener, Grzegorz Goliński, jest dumny z osiągnięć swojej podopiecznej i ma nadzieję, że to dopiero początek jej sukcesów.

Turniej “Perła Adriatyku” był doskonałą okazją dla polskich zawodniczek, aby zmierzyć się z silnymi rywalkami i sprawdzić swoje umiejętności przed Mistrzostwami Europy. Sukces Amelii Kostrzewy pokazuje, że polski boks kobiecy ma ogromny potencjał i że młode zawodniczki są w stanie rywalizować z najlepszymi na świecie.

Możesz również polubić…