Worek medali w II Otwartym Świętokrzyskim Turnieju Kickboxingu

W sobotę 28.11.2020 wybraliśmy się do Skarżyska – Kamiennej na drugą edycję Otwartego Świętokrzyskiego Turnieju Kickboxingu K-1 Rules&Kick/Light/Contact. Nasze barwy reprezentowali doświadczeni już: Kinga Mikuś (kadetka starsza – 60kg), Martin Mioduszewski (kadet starszy – 47kg), Alan Głyda (kadet młodszy -47kg), Michał Magin (kadet młodszy – 37kg), oraz czwórka debiutantów: Amelia Kostrzewa (kadetka młodsza +65kg), Patryk Sławiński (kadet młoszy -37kg), Dominik Diug (junior – 63kg) i Fabian Bartczak (kadet starszy – 69kg).

Wszyscy pokazali się z bardzo dobrej strony i do Łodzi przywieźli worek medali. Łącznie było ich 12 z czego 4 złote, 3 srebrne i 5 brązowych.

Dwa złote medale padły łupem Martina, który w znakomitym stylu kolejno pokonywał swoich rywali przed czasem. Najbardziej ucieszyła nas finałowa wygrana w I rundzie w Kick Light nad rywalem z Jarosławia, gdyż był to rewanż za porażkę w tegorocznych MP.

Nie miała sobie równych debiutująca Amelka, również zwyciężając dwukrotnie w bardzo dobrym stylu – najpierw w LC, później w KL.

Dwa srebrne krążki to zasługa Kingi, która po piękniej wygranej walce półfinałowej w KL, nie sprostała w finale rywalce z Łasku, a w finałowej potyczce w LC musiała uznać wyższość mocno utytułowanej przeciwniczce z Bielska.

Trzeci dla nas srebrny medal, z którego nikt z nas do końca się nie cieszył zdobył Alan, który efektowne zwycięstwo w półfinale okupił kontuzją stawu skokowego :/ Z bólem musieliśmy podjąć decyzję o wycofaniu się z dalszej rywalizacji. Zdrowie jest najważniejsze, a taki turniej nie jest wart podejmowania ryzyka. Do swojej kolekcji dorzucił brąz w KL.

Swój pierwszy brązowy medal dla naszego klubu zdobył debiutant Patryk ulegając w LC mocnemu zawodnikowi z Łącznej, kolejny brąz dorzucił Maginek w formule KL, jak zwykle ostatnio trafiając pechowo na mocno utytułowanego rywala – najmocniejszego w stawce. W tym przypadku zdobyte doświadczenie może okazać się bezcenne na przyszłość.

Wielkie zaskoczenie in plus to postawa ostatniej dwójki naszych debiutantów – Fabiana i Dominika. Fabian w pięknym stylu wyboksował ćwierćfinałowego przeciwnika, prezentując przy tym nawet bardzo efektowne kopnięcia obrotowe na głowę. W półfinale mimo ambitnej postawy oddychał rękawami i uległ w boju o finał gospodarzowi. To pierwszy, ale wierzymy że nie ostatni medal /na razie brązowy/ dla naszego Teamu.

Mnóstwo kontrowersji wzbudził skandaliczny werdykt półfinałowej walki w LC Dominika, gdyż nie tylko naszym zdaniem powinien zwyciężyć walkę przez RSC, a uległ 1:2. To bardzo dziwne uczucie gdy jeden z sędziów sygnalizuje przez ponad minutę koniec walki na korzyść naszego kickboksera (sytuacja gdy zawodnik ma nad drugim min 15 punktową przewagę) a przy ogłoszeniu werdyktu dwójka pozostałych sędziów wskazuje rywala jako lepszego!!! Widać, że oglądali dwie zupełnie inne walki i choć nie był to finał Mistrzostw Świata takie numery nie powinny mieć miejsca 🙁 Dominik został “tylko” brązowym medalistą.

Los chciał, że w KL Dominik również trafił tego samego przeciwnika i tym razem nie pozostawił wątpliwości kto jest lepszy. Wygrał przed czasem (po 4 ostrzeżeniach rywala) i awansował do półfinału. Walki przepłacił duuużym zmęczeniem i podobnie jak w przypadku Fabiana postanowiliśmy zakończyć rywalizację na tym etapie. Dwa medale w debiucie po świetnych walkach to również duży sukces.

Nasz najmłodszy Fighter – ośmioletni Michał Goliński, który z racji zbyt młodego wieku nie mógł wziąć udziału w rywalizacji, stoczył w ringu pokazową walkę bokserską, za którą otrzymał złoty medal.

W turnieju wystartowało łącznie 280 zawodników i zawodniczek z 40 klubów.

Wszystkim serdecznie gratulujemy uzyskanych wyników i zdobytego doświadczenia, które będzie owocowało w przyszłości. Cieszymy się również z tego, że nasza sportowa rodzina się powiększa.

Wyniki:

I miejsce – Amelia Kostrzewa – kick-light / Kadet starszy [k] / +65kg

I miejsce – Martin Mioduszewski – kick-light / Kadet starszy [m] / -47kg

II miejsce – Kinga Mikuś – kick-light / Kadet starszy [k] / -60kg

III miejsce – Alan Głyda – kick-light / Kadet młodszy [m] / -47kg

III miejsce -Dominik Diug – light-contact / Junior [m] / -63kg

III miejsce – Michał Magin – kick-light / Kadet młodszy [m] / -37kg

I miejsce – Martin Mioduszewski – light-contact / Kadet starszy [m] / -47kg

I miejsce – Amelia Kostrzewa – light-contact / Kadet starszy [k] / +65kg

II miejsce – Kinga Mikuś – light-contact / Kadet starszy [k] / -60kg

II miejsce – Alan Głyda – light-contact / Kadet młodszy [m] / -47kg

III miejsce – Patryk Sławiński – light-contact / Kadet mlodszy [m] / -37kg

III miejsce – Fabian Bartczak – light-contact / Kadet starszy [m] / -69kg

V miejsce – Michał Magin – light-contact / Kadet mlodszy [m] / -37kg

Możesz również polubić…