ZŁOTO W ME KADETÓW!!!

Julia Dawidowicz mistrzynią Europy w kickboxingu.

W dniach 14-22.09 , w Krynicy-Zdrój odbyły się Mistrzostwa Europy Kadetów i Juniorów w kickboxingu. W kadrze narodowej Polski wystąpiła dwójka zawodników ŁKS ŁÓDŹ BOKS – Julia Dawidowicz i Oskar Zawiślak i trzeba przyznać, że zaprezentowali się znakomicie.

Julia odniosła życiowy sukces. Startując w formule Pointfighting kadet młodszy – 28kg gładko pokonała 3 rywalki, kolejno Irlandkę Sarah Middleton, Węgierkę Alexandrę Gombas i Irlandkę Aoife Bailey.  Finał przy ogłuszającym dopingu polskich kibiców Julia zakończła przed czasem. To bodajże pierwsze polskie złoto ME w Pointfightingu kadetów młodszych. Choć Mazurek Dąbrowskiego grany był ledwie 10 sekund nasza radość była ogromna.

Mniej szczęścia miał Oskar, trafiając w pierwszej walce Pointfighting – 47kg kadet starszy na aktualnego mistrza świata – Węgra Bence Szentpeteri. Uległ po ciężkim boju 6-10 ale i  tak za swój występ dostał wielkie brawa i słowa uznania.

Ostatniego dnia mistrzostw Oskar miał jeszcze jedną szansę na wywalczenie medalu na tej imprezie, tym razem w drużynie. Wraz z zawodnikami LKSW Dan Świdnik – Pawłem Zdunem, Krystianem Żukiem i Adrianną Skowrytko. W zaciętym meczu o ćwierćfinał Polacy minimalnie ulegli Bułgarii 12:13 i zakończyli turniej na miejscach 5-8.

W tegorocznych mistrzostwach starego kontynentu wystartowało blisko 1800 zawodników i zawodniczek reprezentujących 40 krajów.

Możesz również polubić…