Amelia Kostrzewa złotą medalistką MP K-1! Cztery medale łódzkich Wojowników!

W dniach 12-14.05 w Kartuzach rywalizowaliśmy o kolejne medale Mistrzostw Polski, tym razem w formule K-1.

W stolicy Kaszub biało-czerwono-białe barwy reprezentowała piątka Wojowników: Amelia Kostrzewa i Weronika Śmigielska, oraz trenujący na co dzień w zaprzyjaźnionym klubie Dzik Komando – Sandra Madalińska, Tomasz Koniarski i Sebastian Białek.

Wszyscy spisali się bardzo dobrze, zostawili w ringu serducho i pokazali kawał dobrego kickboxingu.

Bilans medalowy: 1 złoto i 3 brązowe krążki.

Złoty medal i tytuł Mistrzyni Polski K-1 wywalczyła nasza niezawodna Amelka, startująca wśród juniorek starszych w wadze do 70kg. W drodze po złoto nasz “Pitbull “pozostawił w pokonanym polu Zofię Kuc (Uniq Fight Club Warszawa), oraz Roksanę Chrzanowską (MAX BOXING KLUB Nowe Miasteczko). Amelka kolejny raz pokazała, że w ringu czuje się jak ryba w wodzie i jest mocna bez względu na formułę w jakiej toczy swoje pojedynki. W tym przypadku boks na wysokim poziomie i dewastujące niskie kopnięcia okazały się kluczem do sukcesu, który na pewno nie uszedł uwadze trenerów Kadry Narodowej. Nasza radość była ogromna!

Brąz padł łupem Weroniki (juniorka młodsza -56kg), która w walce półfinałowej uległa na punkty późniejszej triumfatorce kategorii – Julii Janickiej (KS Sporty Walki Piła). Po walce czuliśmy niedosyt, gdyż pojedynek był “bliski” a jego losy rozstrzygnęła ostatnia runda. Mimo to jesteśmy mega dumni z postawy Werki. Zabrakło troszkę doświadczenia. Jesteśmy przekonani, że w kolejnych startach będzie jeszcze lepiej, a zebrane kolejne minuty między linami zaprocentują większą wiarą w swoje duuuże umiejętności.

Krążek koloru brązowego wywalczyła również debiutująca w kickboxingu Sandra. Po bardzo dobrej walce musiała uznać wyższość doświadczonej Natalii Jęczek (Paco Team Mysłowice). Wielkie brawa za serducho! To była dobra walka!

Ostatni wywalczony medal, także koloru brązowego, to zasługa Tomka (senior +91kg), który mierzył się z “ciężkimi rywalami”. W ćwierćfinale Tomek, który wrócił do rywalizacji po 5-cio letniej przerwie, zdeklasował Antoniego Bogusławskiego (Fighter Wrocław). Rywalem w walce o finał był reprezentant kraju Robert Dochód (KICKBOXING TEAM SEJNY). Walka stała na bardzo wysokim poziomie i było to niewątpliwie jedno z najciekawszych starć tych zawodów. Po końcowym gongu nieznacznie lepszy okazał się kickbokser z Podlasia. Robert ostatecznie wywalczył złoto, zaś Tomek odebrał medal za 3 miejsce.

Debiutujący na ringach Sebastian rywalizował w najbardziej obsadzonej wadze senior -81kg. Seba walczył jak prawdziwy dzik, ale to nie wystarczyło do zwycięstwa. Tak czy inaczej jesteśmy bardzo zadowoleni z jego postawy i wiemy, że wróci silniejszy.

Organizatorem mistrzostw był Patryk Zaborowski z klubu Rebelia Kartuzy i po raz kolejny stanął na wysokości zadania. Wszystko było dopięte na ostatni guzik za co ogromne brawa!

Uzyskane wyniki:

🥇 Amelia Kostrzewa – juniorka starsza -70kg

🥉 Weronika Śmigielska – juniorka młodsza -56kg

🥉Sandra Madalińska – seniorka -65kg

🥉 Tomasz Koniarski – senior +91kg.

Sebastian Białek wraca do Łodzi bez medalu, z workiem cennego doświadczenia.

Do rywalizacji przystąpiło 319 zawodniczek i zawodników z 88 klubów z całej Polski.

Serdeczne gratulacje i podziękowania dla całej ekipy.

Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierają, a w szczególności:

⭐Happy Home Maciej Irackihttp://happyhomelodz.pl/

⭐Fintecnic – https://fintecnic.pl/

⭐Centrum Medyczne Kinemedica – https://kinemedica.pl/

⭐Biuro Rachunkowe Solum Finanse – https://finance.solum.pl/

⭐NZOZ ARES – https://nzozares.pl/

⭐EPL Projekt Paweł Lewandowski – https://eplproject.pl/

⭐Cukiernia Bassendowski – http://cukierniabassendowski.pl/

⭐Kokakabana – https://kokakabana.com/

⭐QUALITY LOG Piotr Woliński – https://www.qualitylog.pl/

⭐Miasto Łódź

⭐Polski Związek Kickboxingu

Możesz również polubić…